Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.SAR-DOG CUP 2015 - Závod záchranářských psů.

SAR-DOG CUP 2015 - Závod záchranářských psů.

( napsala: Věra Felcmanová-majitelka )

Úkolem týmu bylo vyhledat ve vyznačených terénech 4 figuranty. Bodoval se nález, správné označení a vyproštění jednoho z figurantů. U prvního a posledního terénu, kde bylo po jedné ukryté osobě, se měřil čas od vyslání psa do ohlášení nálezu (povolená max. doba hledání 10 minut). Ve druhém terénu byly ukryté dvě osoby a byl dán pouze časový limit 10 minut na jejich nalezení.  Do jednotlivých terénů se nastupovalo s odstupem 10 minut.

Úkryty odpovídaly základním zkouškám RH T-E, resp. figuranti byli uloženi tak, aby nebyli na první pohled viditelní, ale po nálezu si mohl pes pohledem osobu ověřit.

Číst dál...

2. Mistrovství KCHN ČR ve výkonu - absolutní VÍTĚZ - opět CUZKO - Cinie Nort Brun

14.08.2012 - 11:12:52

Na tento závod s možností splnit zkoušku ZZO jsem přihlášila nejen Cuzko, ale i Gastona, který je ve vlastnictví mé neteře Magdy. Gaston absolvoval mnoho cvičebních hodin jako předváděcí pes v jednom kynologickém klubu, nebylo nutno jej cokoliv učit, jen vše zopakovat, stejně jako s Cuzko.

Bylo tedy rozhodnuto, účast zaplacena. Vyjela jsem stejně jako minulý rok již v sobotu dopoledne  s Cuzko,  Gastonem a malou Šmouličkou. Krátce po obědě jsem byla na místě na cvičáku  KK Jindřichův Hradec, kde byla paní Jana Novotná a Dáda Krupicová, které zastupovaly  pořádající organizaci. Cvičák je dobře oplocen, se zděnou budovou, kde je dobré sociální zázemí i možností přespání, což jsem opět využila. Zaparkovala jsem hned za bránou, a vypustila pesany, kteří obrovskou plochu dokonale využili.  Než přijeli ostatní, pomohla jsem s trávou, vyvenčila svoje psy. V 16.00 hodin začalo několik ukázek různých metod výcviku. Protože mám mladou fenku a chci s ní cvičit,  využijí některé z předváděných metod.

Po 19 hodině se pesani navečeřeli a my dospěláci zasedli na terase a povídali a povidali, Šmoulička využila o něco staršího Pankyho k pořádnému řádění, bělali dlouho co všechno vyváděli ani nevím, jen přiběhla vždy na kontrolu, že je ještě živá. Užívala si volnost důkladně, Gaston a Cuzko zalehli na terase a spali.

 

Číst dál...

OPĚT SVOJANOV !

20.07.2014 - 17:21:46

Tábor ve Svojanově jsem se svými milovanými peruány absolvovala 5 x, byly to krásné týdny, úžasná setkání, protože mí psi byli úžasní?

Letos jsem jela cvičit jen  s naší Šmouličkou, jeli s námi Holík a Blacky, aby Šmouličce nebylo smutno. Chtěla jsem pracovat jen se Šmouličkou, která je trochu  jiná. Jak moc je jiná, jsem poznala právě tady na Svojanově. Už když jsme přijeli, bylo vidět, že se tady Šmoulička necítí.  Ubytování bylo v chatce se světlem.  Auto stálo hned vedle chatky, psi zalehli, odpočívali, ale Šmoula stále ve střehu, hlídala a při každém pohybu vyběhla  kontrolovat …. co se to děje.

Číst dál...

1. Mistrovství KCHN ČR ve výkonu - VÍTĚZ - CUZKO - Cinie Nort Brun

28.08.2011 - 22:50:18

Cuzko s celkovým počtem 57 bodů z 60 možných opět složila zkoušku ZZO podle NŘ ČR a stala se tak celkovým vítězem 1. ročníku Mistrovství Klubu chovatelů naháčů ČR  ve výkonu pro rok 2011.

Foto: www.hairlessbrno.com/fotogalerie_detail.php?id=99   Podívejte, jak si své vítězství mezi poháry užívá (foto 3).

A jak to všechno začalo?

Přišel návrh od členky KCHN ČR Dagmar Novotné, že zorganizují ve svém kynologickém klubu Mistrovství KCHN ČR  ve výkonu pro čínské a peruánské naháče. KCHN ČR pořádá již několik roků  mistrovství  v agility a coursingu proč ne tedy ve výkonu. Byl dohodnut termín 13. – 14. 08 2011.

Číst dál...