Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.

Rádi bychom Vám nabídli pomoc při výchově
a výcviku vašich psů. Hana Kocmanová (vůdce smečky)Schirmerův slzný test

2014-10-24 19:05:11

24.10.2014 - oftalmologické vyšetření naší Limy * Flor de Canela Delfino Can (věk 12 a 1/4 roku) dopadlo velmi dobře. Na vyšetření jsme šly proto, že Lima má kalné oči, MVDr. Trnková řekla, že kalné oko je projevem stáří, přesto oči Limě důkladně prohlédla, Lima má ve svém věku oči naprosto v pořádku. Vzala jsem s sebou i Šmouličku na Schirmerův test, který dopadl také dobře: slzivost na obou očích 20.

Evropská výstava psů Brno 2014 (CZ)

2014-10-24 11:30:40 

Evropská výstava Brno  se konala  23.10. - 26.10.2014. Plemeno peruánský naháč velký bylo posuzováno dne 23.10.2014. přihlášeno bylo 25 výstavních jedinců a tak se bylo na co dívat Rozhodčím byl pan Kavčič Blaž,  byl k pejskům jemný citlivý, znalý povahových vlastností tohoto plemene. Naši chovatelskou stanici reprezentovali:

Gaston Nort Brun * tř. otevřená V3 (majitelka: Bc. Pešková)
Briss Nort Brun (Jed) * tř. veteránů V2 (majitelka: K. Bidařová)
Jannet Nort Brun (Šmoulička) * tř. otevřená - V3
Irma Nort Brun (Salma) * tř. šampionů V3 (majitelka: K. Bidařová)
Jackie Nort Brun * tř. šampionů V4 (majitelka: Ing. M. Počinková PhD.)
Julien Nort Brun * tř. šampionů V2, rez. CAC ( majitelka:Bc. L. Šteklová)

Všem zástupcům naší chs gratulujeme ! Děkujeme za úspěšné reprezentování naší chovatelské stanice !

Máme z vás radost ! Gratulace i všem ostatním, kteří se Evropské výstavy  zůčastnili.

Peruánský naháč malý - přihlášeno 19 psů a fen, peruánský naháč střední - přihlášeno 18 psů a fen.

Není veterinář jako veterinář . . . .

 17.10.2014

Možná jste se s něčím podobným setkali, já ještě ne a jsem naprosto v šoku.
Šmoulinka trpí alergií na běžné domácí roztoče, to se ví po mnoha drahých vyšetřeních teprve od konce ledna letošního roku. Jediná možnost jak se alergie zbavit je vakcína, na jejiž vyrobení jsme čekala několik měsíců. Tak že od srpna přesně jsou týdně podáváme vakcínu, abych nemusela jezdit k veterináři aplikuje ji doktor - humání alergolog, který mi ovšem zapomněl říct, nejen, že musí vakcínu podat ve středu večer, protože ráno odjíždí, ale i to hlavní, že došly injekční stříkačky. Problém byl na světě - večer po19 hod. jsem jela do lékárny a myslela, že běžně dostanu koupit 1 ml injekční stříkačku. A jaký omyl, tam nic takového neprodávají, i když je lékáren otevřeno víc, tak nikde nic, i jela cca v 19.30 hodině okolo veterinární Jaggy - kliniky, kde mají pohotovost, tak jsem se tam zastavila, naivně si myslící, že je 1ml stříkačku prodají. Nejen, že mi řekli, že mi stříkačku neprodají, protože pes není jejich pacient, ale ani Šmoulince vakcínu neaplikují, protože Šmoula není jejich pacient a vakcína nebyla vyrobena u nich. A´t se obrátím na veterináře, kde se léčí. To mě dost dostalo, protože právě jejich specialisté nechtěli Šmoulu v době nejsilnější alergie ani vidět, natož se k ní vyjadřovat Na štěstí stačilo ještě dnes ráno aplikovat vakcínu, což ochotně provedl veterinář, který se o zdraví Šmoulinky stará. Jen se stále nemohu srovnat s tím, co se mi stalo nehledě na to, že se mnou pracovnice kliniky hodně dlouho mluvila prostřednictvím domácího telefonu, pak sice přišla, ale její jednání bylo hrozné. Při představě, že můj pes má záchvat, a lék, který mám u sebe mu veterinář nechce dát . . . . Na štěstí nejsou všichni veterináři stejní, jsou i ti lepší. Prostě jsem to musela napsat, ale teď už s chladnou hlavou.

DANUBEduoCACIB Bratislava 2014 * 04. - 05. 10. 2014 (SK)

05.10.2014 - 14:18:06

04.10.2014 - MVP Bratislava (SK) *  rozhodčí: Gonzales Elizabeth

JACKIE Nort Brun - tř. otevřená *  V1, CAC, CACIB, BOB (majitel: ing.M. Počinková) * Jackie N.B. se stala novým  Slovenským šampionem krásy.

05.10.2014 - MVP Bratislava (SK) * rozhodčí: De Giuliani Claudio

JACKIE Nort Brun - tř. šampionů *  V1, CAC, CACIB, BOB (majitel: ing.M. Počinková)