Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.+ 31.08.2015 IRMA Nort Brun - Salma

31.082015 tragicky zemřela fenka - IRMA Nort Brun (Salma). 

Odešla  za svými předky do věčných lovišť velmi krásná, povahově velmi zvláštní - moudrá, divoká,  nepředvidatelná stejně jako většina jejích předků z daleké domoviny. Byla jedním z našich nejkrásnější, nejúspěšnějcích a nejzajímavějších odchovů. Dosáhla mnoho velkých výstavních úspěchů, dala světu 8 překrásných štěňátek. 

Budeme na Tebe vždycky vzpomínat,  na Tvoji moudrost, divokost, na Tvoji touhu po volnosti,

snad se Ti to tam u Tvých předků všechno splní  . . . . . .
(více - odchovy vrh "I" nebo http://www.brissnortbrun.unas.cz)

 

. . . tak dnes něco naše Šmoulinka . . . . . . .( poslední srpnový týden)

Tak a teď odkud mám začít . . . .  No, do středy se vlastně ani nic nestalo. Ve středu hned po ránu jsme vezly s paničkou auto do servisu. Panička mě bere s sebou, je to tam moc fajn, hodně lidí, občas se na mě někdo koukne. Pak jsme šly dlouho a dlouho pěšky zpět domů, protože cestou zmizely všechny trafiky, až na Staré osadě,  . .  a tam jsme nastoupily konečně do trolejbusu, já seděla na místě kočárku a panička  stála, jely jsme jen 4 zastávky, trolejbus byl plný lidí, moc na mě nekoukali a já tedy neměla co řešit.

Ve ctvrtek - se nedělo nic zvláštního, protože onemocněl Martin, já musela být doma a panička rozvážela. Do toho auta se prostě nevejdu.

V pátek to bylo zajímavější - odpoledne jela panička do "JUDO příměšťáku" pro Krystůfka a protože bylo vedro, tak mě uvázala ke kandelábru, tedy k pouliční svítilně. No mě musí, ale mámu, babičku, tetu Limu nebo i strejdu Blackyho jen odloží a oni vzorně čekají a čekají až příjde, já bych asi trochu šmejdila, případně něco řešila. Tak jsem stála, občas okolo někdo prošel, když se na mě kouknul, tak jsem štěkla, abby věděl, pak mě to unavilo a lehla si a čekala. Když konečně přišla panička s Kryštůfkem a ten mě odvázal, přiběhl k nám pán s kloučkem, prý se mu moc líbím, tedy já jako plemeno, ale i já jako velká holka a zda si mě může pohladit.  Samozřejmě, že může mě to nevadí. . . . .  Jen na mě nesmí lidi moc koukat, to pak nevím a hned něco řeším, třeba na ně i štěknu . . .

Sobota se mi moc nevydařila, vůbec jsme necvičily a nehrály si. ale byla jsem s paničkou a sama, jely jsme totiž na cvičák do Šlapanic a místo cvičení byla brigáda, no a tak panička, protože nemohla být dlouho, umyla jen všechna okna a za dvě hoďky jsme mazaly, mezitím jsem tam potkala dva kamarády NO, jeden je tak starý jako já a moc mě miluje, chodil ke mě čichat, což se mi chvilemi nelíbilo a tak jsme jej umravnila a to vždycky slyšel jeho pániček a už jej volal, no za chvili přišel zase. Byla to docela legrace.  Pak přišel i australáček Yvi, ale ten spíš běhal za svojí paničkou. Já celou dobu hlídala i další paničky, koukala jak umývají  a umývají všechno, co bylo potřeba. No a my se pak sbalily a mazaly domů . . . . .

Tak to je zatím všechno, ale hned jak se dostanu ke klávesnici, tak určitě zase něco napíšu, abyste věděli a taky měli co číst . . . . . .  tak zatím  vaše Šmoulinka

Klidný víkend 22. -23. srpen

Návštěva naší Vysočiny *
22.08.2015 - po dlouhé době jsme opět zajeli na naší chaloupku, pejsci nezapomněli, vědí, že nutno dát deku na terasu a odpočívá se. Po obědě se jde na vycházku k řece a to naše babička Inka je stále v poklusu, stále někam spěchá a vrací se a zase běží a zase se vrátí, jako by říkala paničko pospěš, pospěš . . . . . Naše šmírák  Šmoulinka sledovala z terasy turisty a že jich okolo prošlo, z našeho odlehlého úžasného  místa se stává turistická stezka, vůbec se nedivím, - jen pro nás škoda, taková pohodička tam byla.

23.08.2015 - Krajská výstava ZETOR Brno, kterou tak trochu sponzorovala i naše firma www.masopropsy.com  a tak jsem se šla kouknout se Šmoulinkou a Blackym, jak to  na výstavě půjde jiným pejskům,  nakonec super i počasí, ani moc sluníčko nesvítilo, právě tak pro vystavování na obrovské louce. Šmoulinka si trochu procvičila  "pořadová cvičení" sedni - lehni - vstaň,i dlouhodobé odložení v leže i sedě - s tím máme kapičku problém, rychleji se totiž utíká kouknout co se kde a tak . . . . . Blacky spokojeně pobíhal okolo nás, prostě Blacky je všude spokojený a šťastný, když je se mnou a nebo když se sem tam objeví nějaká ta psí slečna, na plemeni nezáleží. Jako na každé výstavě i zde bylo plno lidí a pejsků a lidí a to byla i Šmoulinka  ve svém živlu, někteří na ni jen koukali jak je veliká, jiní ji hladili, samozřejmě, když se mě zeptali. A s tím vším Šmoulinka nemá problém. Potkali jsme také pár známých a z chvilky se staly téměř 4 hodiny, byl to nakonec příjemně strávený den.

. . . . a přehoupla se druhá polovina prázdnin . . . . . . .

1.8. - 2.8.2015  pro nás začala druhá polovina prázdnin Mistrovstvím KCHN ČR ve výkonu, které se konalo jako obvykle v ZKO v Jindřichově Hradci. Tentokráte pro nás, tedy tím myslím, Cuzko, Šmouličku a sebe,  tato sportovní událost nebyla vůbec úspěšná. Problém nastal  krátce  po příjezdu, kdy Šmoulička svým zvláštním vzhledem  neoslnila pořadatele, jako citlivější  zvíře tuto skutečnost ihned vycítila a bohužel pojala ji po svém a tím i  některé chvíle svého chování.  Bohužel jsem celou situaci podcenila, vzniklo tak pár nepříjemných chvilek, což samozřejmě mělo za následek nedělní nedobrý výkon na zkoušce,  hlavně můj a tím jsem ublížila vlastně i oběma mým feňulím.  Všechno špatné je snad  i k něčemu dobré, protože mě to celé nepříjemno opět nastartovalo a nutí k nepolevení v práci s naší nejmladší a nejsložitější fenečkou Šmouličkou.

8.8.-15.8.2015  jsme  přibraly ještě Blackyho a Kryštůfka  a vyrazili společně na týdenní pobyt do Kynologického areálu  Psích sportů a zábavné kynologie v  Herolticích u Tišnova, kde se zabývají nejen psím sportováním, ale i psí dušičkou a to pozitivní motivací. Přijeli jsme v sobotu v podvečer,  po večeři bylo uvítací slovo vedoucího psího tábora.  Po nedobré zkušenosti z Psího tábora minulý rok, jsem raději šla oznámit vedoucímu a člověku zabývajícímu se psím chováním, problémové chování svého miláčka. Slíbil, že mi poradí. Již v noci nastaly první zádrhely, Šmoulička nedobře spala a chodila co dvě hodiny čůrat.  Ráno začínalo vycházkou, která proběhla standardně, nové  prostředí změna chování, táhnutí, tak jsme stále zastavovaly, vracely se, nakonec pochopila, že u mé nohy jít s Blackym je asi to právé.  Po snídani v 9.00 byl tzv. parčíček, kdy všichni pejsci na vodítku korzují ve vyhrazeném prostoru,  u prostřed kterého stojí vedoucí, muž vysoké a mohutné postavy. Šmoulinka svůj strach projevovala jako obvykle velkým sliněním, čehož si všimnul a poslal nás na okraj korzujících pejsků.

Číst dál...

Pokračování našich prázdninových aktivit . . . . . . . .

2.8.2015 - Mistrovství KCHN ČR ve výkonu,  Jindřichův Hradec, CZ
rozhodčí: Ing. Lenka Novotná

Kategorie BH
Cinie Nort Brun - Cuzko - 3 místo

Kategorie ZZO - zúčastnila se Jannet Nort Brun - Šmoulinka

25.7.2015 - Návštěva Krajské výstavy Brno - Žebětín, kterou nejen, že naše firma sponzorovala, ale také jsem se zde potkala s mnoha známými milovníky a majiteli peruánských naháčů, někteří vystavovali, jiní se byli jen tak na čumendu stejně jako my - tedy Cuzko, Šmoulinka a já. Vyházky po okolí závodiště Eliot jsou opravdu krásné a my se prošli a pejsci se pořádně vyběhali.

Po 3-tí odpolední se zastavila majitelka chs Z liščieho údolia s manželem a 8-mi týdenní štěňátkem Amirem, kterého vezli k jeho budoucí paničce. Je to krásné štěňátko skutečně nebojácné, ani naše obrovská smečka jej nedokázala překvapit,  běhal štastně po zahrádce,  nakonec skončil v náručí pánička. (další foto: https://www.nahaci.rajce.idnes.cz

Číst dál...