Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.Třetí adventní víkend - trochu jinak ?

2014-12-14-13

SOBOTA - v 10.00 praktická lekce s Františkem Šustou k přednášce Trénink je rozhovor - zúčastnila jsem se i s mojí Šmouličkou. Bylo nás 6 týmů, každý s jiným problémem, většnou problém s pejsky - strach ze střelby, strach o psovoda, hlídání si pánika, pamlsků, nezvladatelnost na agi, hysterická panika. Probírali a řešili jsme jednotlivé problémy.

Neděle - hned o ½ sedmé jsem vezla manžela na burzu ptáků do Přerova, nu a brali jsme s sebou některého z peruánů,  dnes to byla Šmoulička s Cuzko, ta první ležela připravena u dvěří.  Pro Šmouličku to byla opět velká neznámá a proto velká příležitost k další socializaci prostředí. Na burze jsme byli něco po 7 hodině a protože se jedná o jednu z největší burz s okrasným ptactvem nejen v ČR, ale i okolních zemích, tak zde bylo náležitě plno. Holky se vrhly do víru burzy, vše je zajímalo, hlavně králíci, slepice a nepřeberné množství okrasných ptáků. Také naše fenečky vzbudily trochu pozornosti, někteří si je hladili,  V obrovském pavilonu, kde byli samí okrasní papoušci se Šmoulinka chovala  úžasně, zvládla bez problémů pobyt v přeplněném  pavilonu, komunikaci s lidmi, i pohled na papoušky pohybující se v klecích. Venku ne prostranství před pavilonem bylo nespočet stánků, na kterých prodejci nabízeli naprosto všechno. Obě holčiny sice trochu táhly na vodítku, protože je zajímali hlavně králíci a slepice, taky všechno chtěly očichat. Cestou k autu už kráčely, byly opravdu unavené, a to je čekalo ještě odpolední  hromadné venčení.  

Ve 14 hodiny sraz na Velké Klajdě – sešlo se nás celkem 9 psovadů s 19 pejsky, kteří spolu super vycházeli, všichni pejsani nikam daleko neodbíhali, jen tak okolo nás. tempo nebylo vysoké, takže bez problémů stačili i 14-ti letý Holíček a téměř13-ti letá Inka. Po téměř dvou hodinové vycházce jsme se vraceli značně unaveni k autům.  Byl to super výpadek z předvánočního běsnění. Fotodokumentace bude na facebooku.

Druhý adventní víkend 6.-7.12.2014

6-7-12-2014

Sobota * strávená na domovském cvičáku ve Šlapnicích, po deštivých předchozích dnech bylo cvičiště hodně zajímavé, obě moje feňulky Cuzko a Šmoulinka si nejen zacvičily, ale taky se pořádně zablátily, to jim vůbec nevadilo. Byly šťastné, že můžou řádit s ostatními pejsky. No a doma je čekala hned pořádná koupel.

Neděle * vyrazily jsme hodně brzy a opět Cuzko se Šmulinkou na cvičák KK VFU, kde hostujeme, pořádal se již v pořadí 6. Mikulášský závod. Na cvičáku už na nás čekala taky naše Petruška, kterou obě milují, aby mi pomohla s v improvizovaném občerstvení, jsem ji za to moc vděčná. Závodu se zúčastnilo 40 týmů ve 4 kategoriích a štěňátka mírně pokročilí, pokročilí a závodníci. Byla vypsána také Extra třída skládající se z asi 6 různých disciplin. Cuzko závodila jen v Extra třídách a v některých disciplinách. Užila si taky běhání i závodění. Šmoulinka závodila ve třídě pokročilých, s jejím výkonem jsem byla spokojená, bohužel Šmoulinčino neštěkání na povel  ovlivnilo i konečné hodnocení .

Číst dál...

První adventní poklidný víkend (28.11.-30.11.2014)

28-11-30-11-2014

Pátek * návštěva Vysočiny a první poprašek sněhu - Lima si jej hodně užívala

Sobota * teploty okolo nuly a Šmoulinka v doprovodu Cuzko opět na cvičáku ve Šlapanicích, obě holčinky si zacvičily, Cuzko v novém overalu si projela něco z toho co umí, i když se jí moc nechtělo, přeci jen bylo vlezle. Opět se snažila navštívit všechny batohy a batůžky u kterých vyčmuchala něco na zub. Tentokrát jsem byla víc ve střehu a moc ji to nevyšlo, a tak cupitala co chvili odpočívat do připraveného kotce.Šmoulinka také ve svém slušivém overalku si procvičovala odložení za chůze jak v sedu tak v lehu, a taky přivolání, mezi tím si pohárala s míčkem. Udělala pár revírů, které miluje, proběhla všechny překážky, jen ta skočka výška 1 m ne a ne.
Doma nám zatím začaly  rozkvétat  orchideje, které manžel pěstuje na okně a taky pěkně jako každoročně "kvetou" vánoční růže. Na štědrý den budou fakt úžasné.

Číst dál...