Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.Holík - Buddy Měsíční květina *7. 12. 2000 +25. 6. 2015

Náš Holíček - Buddy Měsíční květina ve čtvrtek večer dne 25.06.2015 prohrál definitivně svůj boj s neduhy a odešel za svými předky do věčných lovišť.  (peruánský naháč velký)

Je to pro nás velmi těžké loučení, protože Holík byl našim prvním vytouženým naháčem. 
Přivezli jsme si jej 4. 2 2001 z chs Měsíční květina  a věřili, že to bude ten největší a nejkrásnější  peruán. Holík se výstavně moc neproslavil,  sportovně začínal s agility, které mu zase pokazila panička. Holík se stal tátou 3 úžasných vrhů s fenkami, které jsme mu přivezli z Peru.  Pro našeho úžasného pejska bychom udělali cokoliv, on to věděl a tak nás i trochu vydíral, hlavně svojí tvrdohlavostí.  . . . když se náš Holík pro něco rozhodl. tak jej nikdo nezastavil, on první začal lehávat v křesle v kuchyni, on první začal lehávat na křesílku v naší ložnici, on jedíný si dovolil vběhnout a označkovat trávu v zahrádce, na ulici se mu zalíbil pejsek a tradá za ním, na štěstí jich moc nebylo  nebo přejít křižovatku právě, když svítila červená a jezdilo jedno auto za druhým. Ano je vodítko nebo postroj, ale ne pro Holíka,  nic jej nepřimělo k chůzi. . . . nebo když se rozběhl a zaštěkal, celá naše smečka za ním a utíkali a štěkali, on se zastavil a koukl na mě, jako by říkal, to jsou ale blázni, kam letí. V posledních několika letech mě všude doprovázel, těžce nesl moji nepřítomnost, chodil se mnoui pracovat do našeho obchůdku, milovat lidi, koukal co nakupují , občas mi někam odběhl a byl šťastný, když jsem jej hledala či honila a já jej hledala  i honila . . . . . . . . Tak to všechno a ještě víc byl náš úžasný milovaný Holík a tohle všechno nám bude moc a moc chybět.
(více v sekci naši psi Holl a ve fotogalerii  Holl)

Moc jsme Tě Holíčku milovali . . . a moc nám budeš chybět !

 

 

. . narodila se štěňátka vrh "A" - chs "Z liščieho údolia" (SK)

30.05.2015 - V chs " Z ličšieho údolia"  se narodilo 7. štěňátek  peruánského naháče velkého - VRH "A"

3x  HA fenečka , 1x  HA pejsek, 1x COA fenečka, 2x COA pejsek

matka: JOHANE Nort Brun 
           
(Cinie Nort Brun-Cuzko x Chuchumic D´Inka Espipeňa)

 otec:    CINNAMON Cederikon 
            (Wanhan Wuoren Ihana Impi-Tofi x Grand Lux Anika Vevos)

Číst dál...

Chs "Z liščieho údolia" - Bratislava (SK)

V chs " Z ličšieho údolia"  očekávají počátkem měsíce června 2015 štěńátka -  VRH A (majitelka :Greta Dugovičová- Bratislava -SK)

matka: JOHANE Nort Brun 
           
(Cinie Nort Brun-Cuzko x Cuchunic D´Inka Espipeňa)

otec:    CINNAMON Cederikon 
            (Wanhan Wuoren Ihana Impi-Tofi x Grand Lux Anika Vevos) .

Číst dál...

. . . a opět krásný májový víkend

8.května 2015 - návštěva úžasných štěnátek v chs Od Jedíka v Českých Budějovicích (oba ročice pocházejí z naší chs) a tak jako pověřená osoba, jsem musela taky naše vnučky ještě vidět. Na návštěvu jsme se vypravily  s Ivou a Danou, podívat se na štěňátka-holčičky, nichž jedna zůstavá v chs a druhá odjíždí do daleké cizïny. Holčičky jsou krásné, tentokráte se vrhly podobou do tatínkovy strany (Flor de Canela Delfino Can x Buddy Měsíční květina)  a jako přes kopírák jsou stejné jako byl jejích tatínek Jedík (Briss) a strýček Blacky.

Číst dál...