Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.Co u nás nového za uplynulý týden do 21.8.2016?

21.08.2016 * 2. MVP Bratislava (SK)
rozhodčí: Weron Gregorz (Pl)

Cínie Nort Brun * Cuzko - třída veteránů exc.1

Cuzko opět  na výstavě zaujala velmi pana rozhodčího svojí vitalitou a stále pěkným exterierem a napsal velmi zajímavý posudek, který si můžete přečíst na FB profil Hana Kocmanová
Po této výstavě, kde jsme vystavovali velmi brzy - již okolo 10-té hodiny, jsme odjely k majitelce naší fenky Adelein , které říká Sangria, má 13 roků a je v úžasné kondici, majitelka o ni opravdu dobře pečuje  a nejen o ni.

20.8.2016 * 1. MVP Bratislava (SK),
rozhodčí V. Piskay (SK)

 Cínie Nort Brun * Cuzko - třída veteránů exc.1

Cuzko  na výstavě zaujala velmi pana rozhodčího svojí vitalitou a stále pěkným exterierem a napsal velmi pěkný posudek

18.8.2016 oslavil nás první vrh "A" již 13-té narozeniny 

dodatečně přejeme všem :

 Adelein(Sangria), Anette(Německo), Amirovi (Zizu), Aminovi (Alex), Alexovi (Finsko) a Albimu

pevné zdraví a stále milující páničky

Ve čtvrtek 18.8. jsme se všemi pejsky si udělali výlet na naši chatičku na vysočině, do prostředí, které všichni milujeme, pejskové si opravdu užili běhání po strništích a obrovský nekonečných lánech, musíme se sem opět vracet častěji, protože právě oni jsou zde svobodni.

Níže posudek naší Cuzko (Cínie N.B.) ze dne 21.8.2016

 

 

. . . . ach, ta dálnice a hodiny ztraceného času

2016-08-13

Včera v sobotu jsem se vracela z Jihlavy, že schůze klubu,  po které jsem neměla až tak špatnou náladu, dálnice poloprázdná, cesta ubíhala  . . . a najednou kolona . .  a už v i v rádiu upozorňovali směr Brno kolona dlouhá až 8 km . . . .v obráceném směru  ještě více. . . . . .  a tak cesta ubíhala velmi pomalu, občas se objevila cedule - kolaps v dopravě, zdržení nad 50 min a skutečně to stálo za to, levý pruh kamiony a pravý . . , ale co mám povídat, většina z vás to zažila na vlastní kůži. Nejraději bych byla už doma a byla vítána svými nahými miláčky, kteří na mě jako obvykle netrpělivě čekali, hlavně stařenky Inka a Lima, ve svém věku začínají být neskutečně závislé.  Inka nám trochu "klempíruje", není divu v jejím věku, a tak se  v úterý zase koukneme za paní veterinářkou, no snad to bude už dobré.. . . . . . .

Ráda bych  se dala i nějakou tu fotečku,

 

Týdenní vycvik Zbraslav

FLOR de CANELA DELFINO CAN (Lima)

 oslavila dne 27.07.2016  již 14 roků

Milá Limuško, přejeme Ti stále zdraví, a sobě přejeme, abys s námi mohla ještě dlouho a dlouho jezdit a dělat společnost té naší nejmladší.

 Ano, naše  Limuška, máma 12-ti dětí oslavila ve středu 27.7.2016 velké 14-té narozeniny a týden strávila s námi, tedy s Inkou  (14,5 roků), Šmoulinkou (4roky) a se mnou, v  KK Zbraslav na výcvikovém táboře, kde jsme trénovali pachové práce, kterými se Šmoulinka už od podzimu zabývá,  a protože je to taková senzitivní povaha, tak právě samostatná práce, kterou pachové práce představují, je pro ni to nejlepší.  

Na Zbraslav se nás v pondělí ráno sjelo 13 psovodů 2 vedoucí cca s 22 psy, ne všemi cvičícími, polovina přijela právě na pachové práce a druhá polovina měla socializační zaměření s hrami. Hned dopoledne po příjezdu jsme měli první trénink. KK Zbraslav má krásný cvičící areál i s ubytováním,  pěkné okolí, vhodné právě pro druhy našeho výcviku, pracovalo se jedna radost.  Se Šmoulinkou se věnujeme noseworku a dalším pachovým pracem, tyto intenzivní tréninky byly zaměřeny právě na nowework.

Pondělí proběhno super, v úterý odpoledne však měla Šmoulinka krizi, protože v sousedním areálu patřícímu MSKS, byl kurz obran, a práskání biče Šmoula zrovna nemusí a do toho řvalo snad 30 NO či jiných služebních plemen, nu a odpoledne se ještě přihnala bouřka se svým hromobitím, které sice běžně neřeší, ale ve spojitosti s bičem to bylo už silné kaféé. A tak se rozhodla , že cvičit nebude, na cvičišti sice zůstala, ale s prací to bylo špatně, ve středu dopoledně jsme měli práci v lese a ušli několik km, což Šmoule dokonale vyhovovalo, pracovala super, běhala na volno s ostatními pejsany. Při příchodu do určité vzdálenosti od areálu sedla, zaštěkala a chtěla vodítko, odpoledne strávili všichni cvičící pejskové na pokojích, Šmoulice zůstala na pokoji i s Inkou a Limou, které naprosto nic neřešily, jen běhaly  v době mezi  jednotlivými výcviky po cestách areálu, opijely se pocitem svobody a  pachy pejsků, kteří tu před tím cvičili.  Obě byly úžasné, šťastné, že jsou se mnou, a začaly hrát hru na honěnou, ony vždycky někam zdrhly a já je hledala. Moc se jim to líbilo a právě v těchto chvílích odpočívala Šmoulice na pokoji. Čtvrtek byl opět výcvikový den, dopoledne jsme cvičili vyhledávání  hraček, což se Šmouličce snad i líbilo, ale pořád čekala,byl podezřelý klid. V poledne jsem musela do Brna a všechny holky zůstaly na pokoji s otevřenými dveřmi, aby mohly sledovat dění. V 16.00 jsem se vrátila, se Šmoulici jsme se přidaly k ostatním, stařenky se na nás ze  svého travního  ležení koukaly.  Aby Šmoužce začala pracovat na plno, přivezla jsem vařené maso a změna byla. Šmoulinka pracovala super i následující den, stačilo dát přivonět ke krabičce, rychle pochopila . . . .

Číst dál...

Středeční focení s Kristýnkou

(2016-07-23)

  Ve středu v podvečer jsme konečně vyrazili udělat pár profi fotek s Kristýnkou. Kristýnka je majitelkou úřasné fenky RTW Faty, se kterou se občas potkáme na treninku OB nebo někdy na cvičáku  VFU. 
  Toto zdokumentování našich nejstarších i s těmi mladšími i nejmladší jsme plánovaly dlouho a konečně se zadařilo. I vyjely jsme kousek za Medlánecké letiště, s tím, že zbytek - nějakých 300 m dojdeme k lesíku pěšky, cesta nám trvala docela dlouho,  protože s námi šla i Lima,  a bylo vidět, že má opravdu problém s nožkou, stále se zastavovala, všechno očmuchávala, ale nést se nechtěla, na to, abych ji prý nosila, je docela ještě čilá. Byla to taková malá komplikace, kterou jsem si vůbec neuvědomila. i když Lima s námi už delší dobu na žádnou vycházku nechodí. Na konec jsme zakotvili na super místě se stolkem a lavičkami,  Kristýnka se dala do focení, a já jí trochu dirigovala pejsany, fotky vyšly super.
  Cuzko Blacky a Šmoulice si pořádně zaběhali, byl na ně po dlouhé době úžasný pohled, Kriistýnka přinesla pískací hračku a té se samozřejmě ujala Šmoulička a běhala s ní  a pískala a běhala. No, byl to fakt super podvečer, že jsme domů přijeli až okolo 9 hodin . . . .  a pejsanům ani nevadilo, že ještě nevečeřeli, jen ráno to  s nimi bylo horší, nikdo nechtěl ven, Limuška si trochu namohla nožku a tak jsem ji po našich 5 schodech nosila, ale jen dopoledne, pak už bylo vše při starém.

Číst dál...

. . . . probíhá další víkend prázdnin,

(2016-07-16-17)

Minulý víkend jsme se Šmoulinkou cvičily ne moc úspěšně na Nových Dvorech.  Ne vše se vždy podaří  a toto cvičení jsem vybrala pro velmi horký letní den špatně, měla jsem se rozhodnout jinak. No stalo se, a tak se také stalo, že jsem zapomněla na cvičáku fo´ták, který mi vzala Kačka do úschovy a protože byla celý týden na táboře, tak jsem si pro něj dnes zajela na velkou akci psů v parku u Anthroposu na Brněnské psí dny, kde Kačka s Tazzem závodila ve frisbee.

Tady  probíhají  závody v  mnoha psích sportech na jednom místě celé dva dny.  Tato akce má v Brně již tradici a tak jsme se s pejsky alespoň koukli, jak to tady vypadá, přítom jsem udělala pár fotek a pak jsme tuto část pisáreckého parku opustili a udělali si dlouho procházku okolo řeky, pejskové se proběhli, potkali jsme mnoho psích kamarádů a taky mnoho  lidí na procházce.   . . . a tak, když se foťák našel tak tedy pár snímečků.