Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.Špeciálna výstava KCHMPP Kremnica (SK)

 

27.09.2015 - Špeciálna výstava KCHMPP Kremnica

Janis Nort Brun - tř. šampionů - V1, CAC, BOB, 2.BIS!

Tohoto krásného velkého peruánského naháče nabízíme ke krytí
informace na : facebook - Zuzana Jassová - zprávy

rodiče:
otec: Ch. Chuchumic D´Inka Espipena  (žije v Peru)

matka: GCh. Cinie Nort Brun (Cuzko) výstavně i sportovně velmi úspěšná,
jako jedna z mála peruánských naháčů má složeny:
4 zkoušky z výkonu,
courisngovou licenci,
2x vítěz Mistrovství KCHN ČR ve výkonu a mnoho dalšího

 

novinky z posledního víkendu

11.09.2015 pátek  - ráno již v 8 .00 jsme se Šmoulinkou čekaly na VFU  na klinice malých zvířat, kde byla Šmoulinka objednána na vyšetření očí na dědičné oční vady. Vyšetření proběhlo v pořádku  s výsledkem klinicky prosté, také slzný test i oční tlak jsou naprosto v pořádku,

2.09.2015  sobota - jsme šly tentokrát opět jen se Šmoulinkou na náš Šlapanický cvičák,  bylo tam moc a moc pejsků a hlavně mladých a štěňátek,  Šmoule se to moc líbilo, mě už méně, protože Šmoulinka trochu zapomněla poslouchat, ale nakonec jsme to všechno zvládly i s dlouhodobým odložením a běháním přes překážky, a odtud jsme se rozjely kouknout do Troubska na bonitaci, ono se řekne Troubsko, bonitace se konala opět v Katolickém domě a to bylo docela fuška, nakonec jsme káply na paní, která právě tam pracovala, a tak problém byl vyřešen. Potkala jsem tam několik známých , koukla na bonitované pejsky, a cca za 1,5 hodiny jsme ujížděly domů. Odpoledne jen malá pocházka parkem okolo náměstí SNP.

13.09.2015 neděle -  byla poklidná, ráno jsme zajely se Šmoulou na cvičák na ZETOR pro banner, který jsem tam omylem zapomněla, Šmoula zalaškovala s několika NO a odpoledne všichni  - Inuška, Cuzko, Blacky i Šmoula -jsme vyjely na Soběšické louky, byla to úžasná procházka i když byl velký vítr, mnoho dětí s rodiči pouštěly draky, taky mnoho pejsků a koně.

Číst dál...

První zářiový víkend . . .

5.9.2015 sobota -  ráno jsme se Šmouličkou zašly na náš Šlapanický cvičák,  bylo tam mnoho nováčků, ale taky hodně znmých tváří, tak jsme si zopakovaly hodně z toho co Šmoulinka umí, byla moc šikovná,
Odpoledne jsme vyrazili no tedy "jen" Blacky, Cuzko a Šmoulinka k Holasickým jezerům na Hubáčkovými kluky, které jsme nevidli od tábora v Herolticích.  bylo krásné odpoledne, pejsci se proběhali, jen Šmoulinka šla občas na vodítku, hold její přivolání má opět trhlinky.  Bohužel žádná fotodokumentace se opět nekonala, fo´ták zůstal omylem v autě.

Zato dnes (6.9.2015) při odpolední procházce Černými Poli okolo nám. SNP přeci jen nějaká ta fotečka,

 

+ 31.08.2015 IRMA Nort Brun - Salma

31.082015 tragicky zemřela fenka - IRMA Nort Brun (Salma). 

Odešla  za svými předky do věčných lovišť velmi krásná, povahově velmi zvláštní - moudrá, divoká,  nepředvidatelná stejně jako většina jejích předků z daleké domoviny. Byla jedním z našich nejkrásnější, nejúspěšnějcích a nejzajímavějších odchovů. Dosáhla mnoho velkých výstavních úspěchů, dala světu 8 překrásných štěňátek. 

Budeme na Tebe vždycky vzpomínat,  na Tvoji moudrost, divokost, na Tvoji touhu po volnosti,

snad se Ti to tam u Tvých předků všechno splní  . . . . . .
(více - odchovy vrh "I" nebo http://www.brissnortbrun.unas.cz)