Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.DUO CACIB BRNO - sobota 6.2.2016 + nedele 7.2.2016

Mezinárodní výstava psů DUO CACIB Brno 6.2. a 7.2.2016

sobota  06.02.2016 * rozhodčí: Lenka Frnčová

CINIE NORT BRUN (Cuzko) - tř. veteránů - exc. 1, BOV

neděle 06.02.2016 * rozhodčí: Leoš Jančík

CINIE NORT BRUN (Cuzko) - tř. veteránů  -  exc.1, BOV

O tomto víkendu se konala na brněnském výstavišti  MVP  tzv. DUO CACIB Brno 2016, kde naše Cuzko ve tř. veteránů získala po oba dny nejen výborný 1, ale i BOV, a tak ještě jedna účast v této kategorii a snad se zadaří  dokončit rozjetého veterán šampiona.  Včera vystavovalo v plemeni PENA velký 8 pejsků, návštěva byla hojná i z řad návštěvníků a socializujících se, přijela štěńátka z chs Xalucha, také kluci od Hubáčků a mnoho další z řad středních a malých pena. Dnes se nás sešla jen polovina ve velkých PENA a tak jsem s sebou vzala i Blackyho, aby se potkal po delší době se svým bráškou Brissem, který ve tř. veteránů získal V1, také s neteřinkou, která získala nejen V1, CAJC, BOJ, ale i BOB a COA synovcem Toníčkem V1. A protože pejsani nejsou jako lidí, tak po sobě z počátku trochu povrčkovali, ale pak už to bylo příjemné. přijeli se podívat i pohodiví pejskové z Bratislavy Janis a Boreas s paničkou Zuzkou a také Helenka. Potkala jsem zde oba dny mnoho příjemných známých a k tomu malé výstavní vítězství,  co víc si přát. Takže díky všem za příjemný víkend a na nějaké další výstavě se snad zase setkáme. . . . . . . . . . . . .

 

 

 

 

Vrh "E" Nort Brun slaví 10-té narozeniny

30.01.2016 slaví  vrh "E" - ETELLA, ENIFE, EVITE, ESSY, EBBY, EGON (+2.8.2014) a ERRAN své již 10-té narozeniny

PŘEJEME KRÁSNÉ NAROZENINY A STÁLE LASKAVÉ A MILUJÍCÍ PÁNIČKY

30.01.2006 se na rodil v naší chs vrh "E" - ETELLA, ENIFE, EVITE, ESSY, EBBY, EGON a ERRAN, rodiči byli: Encantada Delfino Can-Inka X Buddy Měsíční květina-Holl

Vrh nebyl zrovna plánovaný, a snad proto si  hned od počátku nesl do života mnoho  zvláštností, zájemci postupně odříkali štěňátka  a další zájemci jako by se obávali  zásahu do života, a tak COA dvě holčičky odcházely k novým majitelů ve věku 2,5 měsíce a dalších 5 překrásných naháčků bylo stále doma, první opustila hnízdo ve 4,5 měsících  ESSY, následovala ji další štěňátka a tak pejsek Erran jako poslední v 7,5 měsících odletěl stejně jako několik jeho sourozenců do zahraničí. I když velmi pozdě opouštěli rodné hnízdo, přesto všichni našli svoje milující rodiny, jen Essy v roce změnila svoji majitelku, a s touto  novou žije do dnes. 

Číst dál...

Naše odchovy * operace Limy (Flor de C)

Co chovatele nejvíc potěší? No, přece když jsou spokojení majitelé jeho odchovaných zlatiček a i po hodně dlouhé době  rádi o sobě dají vědět

. . . . . . např. včera  mě potakala jedna majitelka pejska z našeho vrhu A - když zjistila, že jsem to opravdu já , začala povídat, jak se pejskovi daří a i když už má nějaký ten rok, je pořád zdravý  a čipera,

. . . . . . nebo mě potkala u VŠV paní, když jsem šla na vycházku se všemi pejsky a hned mi říká: . . . od Vás má určitě syn chlupáčka, no je úžasný, bydlí sice v Praze,ale  . . . .  Moc mě to potěšilo.

. . . . . . taky přes FB se ozývají majitelé, posílají fotky, pozdravy , je to moc příjemné.

Všem majitelům moc děkuji, že se o své pejsky  starají a milují je.

Číst dál...

Šmoulinka - Jannet Nort Brun slaví 4-té narozeniny

11.01.2016 - slaví JANNET NORT BRUN - Šmoulinka
a celý vrh "J"

(Janis, Janika, jackie, Julien, a Johane) již 4-té narozniny.

My jim přejeme: Hodně štěstí, zdraví a dlouhá letá s milovanými páničky

 

. . . a co nového v novém roce??

Silvestr proběhl nad očekávání dobře, i když kanonáda začala hned po 19 hodině, ale končila cca 1/2 hodiny po půl noci, pejsani to nějak neřešili.

2.1.2016 jsme měli první letošní návštěvu, přijeli se na nás podívat dvouměsíční kluci z chs BAMAPARA samozřejmě s paničkami, byli fakt úžasní, nejdřív prosmejčili co se dalo a pak se začali seznamovat s naší smečkou, babička i prababička je vzorně přivítali, teta Šmoula olízala, nejspokojenější s nimi byl Blacky, který se jim nevíc věnoval, jen teta Lima jako obvykle je rychle usměrnila a vykázala do příslušných mezi, přesně takto to dělala i se svými dětičkami. Kluci se rychle otřepali a nechali se o oňuchávat ostatními daleko přívětivějšími. bylo to fakt super odpoledne, jen škola, že jsme jej nezdokumentovali. Prostě jsem zapomněla. Oba kluci čekají na své budoucí páničky, vše si můžete přecíst na www.bamapara.cz Kluci, pocházející z velmi zajímavého spojení, se vyvíjí velmi pěkně, oba naháček ARKAS BADY i chlupáček AKIS TEDY budou velcí. Oba jsou vhodní jak na výstavy tak do chovu, tam jistě přinese i novou krev.

Víkend 9.1.2016 začal velkou klouzavkou a tak jsme se Šmoulinkou nešly cvičit do Šlapanic a raději čekaly, jak to s velikým kluzištěm  dopadne. Posypové vozy nějak zaspaly a hlavní ulice  v naší čtvrti začaly sypat dost po 9-té hodině. Odpoledne už byly ulice v pořádku a taky jsme vyrazili jen na naši okružní cestu naší čtvrtí, a nebyli jsme sami.

10.1.2016
Hanácká NV Brno
rozhodčí: Tomáš Kučera
Briss Nort Brun - TVet - V1, BOV, BOS, 3.BIS veterán !!!!!!

Číst dál...