Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.
Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích. Nyní se soustředíme na PERUÁNSKÉ NAHÁČE VELKÉ a jejich chov.18.05.2016 - náš vrh B slaví již 12 roků.

 

Milý Blacky, Jedíku (Brissi) a Bereniko,

přejeme mnoho a mnoho šťastných chvil se svými paničky,

no, prostě  KRÁSNÉ NAROZENINY !!!!!! HAPPY BIRTHDAY !!!!!!!!!!!

Něco bližšího :  bylo by špatné nepochlubit se tak úžasným vrhem. Na svět přišla 3 štěňátka a každé naprosto jiné, nikdo by nehádal, že jsou od jedněch rodičů.
(matka: Flor De Canela Delfino Can -Lima, import z Peru x otec: Buddy Měsíční květina - Holíček, +25.6.2015)
První se narodil  Briss (Jedík) jako naše první rezavé štěňátko, dost mě to vyděsilo, na první pohled  nic ze svých rodičů,   druhá přišla na svět chlupatá fenečka Berenika,  taková malá písková kulička a jako poslední se narodil Blacky, úplně holý ocelový klouček.   Moc jsme se snažili zajistit krásnou budoucnost těm maličkým. Bohužel s některými si osud krutě zahrál.  

Briss (Jedík odjel v 9-ti týdnech do Č. B.) z ošklivého káčátka se vyloupl krásný sebevědomý pes,  získal a stále získává mnoho výstavních úspěchů,   mnohokrát se o něm psalo v různých časopisech, byl v mnoha televizních pořadech, stále úžasně reprezentuje naši chs , a za to moc děkujeme jeho majitelce Kristýnce.   Briss se stal otcem 7 vrhů, z nich je mnoho štěňátek v zahraničí, je už také několikrát dědečkem. http://www.brissnortbrun.unas.cz

Berenika odcestovala na Slovenko do chs  k mnoha pejskům,  i když se o ni majitelka řádně stala v r. 2009 vznikl problém a majitelce byli všichni psi odebráni, skončili v útulku Slobody zvierat, je do dnes  velmi sporné proč. Probíhala dlouhá soudní řízení, soudy nám slibovali, že si Bereniku můžeme odkoupit zpět, nestalo se a  jednoho dne i tuto krásnou chlupatou peruánku s úžasným původem odvezli snad do Rakouska, snad  k Německým majitelům, prostě je neznámo kam, i když její majitelka stále ji hledá..

Blacky jako poslední z vrhu, ve 3 měsících odjel za Berenikou do chs na Slovensku, byl ve spoluvlastnictví s majitelkou s tím, že bude žít na Slovensku, po 3 letech se k nám vrátil a u nás na štěstí pro něj zůstal  právě v roce, kdy jeho sestřička skončila v útulku, jemu přála šťastná hvězda a on na místo útulku získal titul Světový vítěz 2009,  v roce 2015 se stal Světový vítěz veteránů, získal také mnoho dalších titulů jak výstavních, tak ve sportu a to jak na Slovensku, tak v Česku.  Stal se 8-krát otcem, jeho štěňátka jsou rozeseta v mnoha státech Evropy i za mořem,  někteří jsou  Světoví vítězové, stal se už mnohokráte i dědečkem. Blacky, i když stále čilouš, stejně jako jeho bráška Briss (Jed) si užívá spokojeného stáří.

víkendovka: jak napravit nežádoucí chování (psa)

Neděle 15.5.2016  - zůčastnila jsem se semínáře "Jak napravit nežádoucí chování " - psa tento seminář se skládá ze dvou lekcí, v neděli byla první, sešlo se nás 10 týmů. Navštívila jsem mnoho a mnoho různých seminářů, potkala se s mnoha etology - stala jsem se řešitelem úskostného chování naší Šmoulinky v některých nepředvidatelných situacích. Nikdy jsem se s takovým chováním nesetkala, i když psy chovám více nežli 25 let, v posledních 15 letech plemeno peruánský naháč velký a v současné  době vlastním další 4 byť již dosti staré představitele tohoto plemene. Vím, že je mnoho takových psů jako je Šmoulinka, ale většina lidí tyto situace neřeší, protože se domnívají, že jim v běžném životě nepřekáží, majitelé mají pejska za mazlíka a stačí jim, že je pejsek miluje spíš oni jej. 

U mě je však situace naproto jiná, se všemi svými psy jsem se věnovala a se věnuji kynologickým sportům a jedním z nich je výcvik.  Tedy i se Šmoulinkou navštěvujeme různé závody a děláme zkoušky, samozřejmě i Šmoulinka má již složenu nejednu tu zkoušku a tady právě vzniká ten problém, kdy Šmoulinka super cvičí a někde se objeví něco a ona nedokáže ustát tuto nepříjemnou situaci a zpanikaří.  Tento problém je i u jiných plemen a řeší jej mnoho zkušených kynologů se svými miláčky.

Číst dál...

Slunečný víkend na vysočině

7.5.2016 - sobota začala tréninkem na další závod OB na Nových Dvorech. Šmouličce to docela šlo, ale musím ještě hodně doladit, pokud bude cvičit jako minule, ovšem hned na první povel, tak to bude ok, No uvidíme, a pak cesta na milovanou vysočinu, kterou naše stařenky tolik milují, tady jsou opravdu šťastné.

 Trochu jsme dokumentovali, tak se podívejte.

Číst dál...