Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

LEON * Xolomania Sajmon (náš xolíček) * 7 měsíců

Včera 12.8.2021 slavíl náš milovaný xolíček LEON * Xolomania Sajmon už 7 měsíců,

proč Sajmon? Sice chovatelka psala, a všude uváděla Simon, ale na fotokopii PP, který mi poslala mailem je uvedeno jméno Sajmon, tak jak se čte anglicky Simon. Ale nám je to jedno, my mu říkáme LEON, a z LEONA se stavá krásný elegantí chlapeček, no uvidíme jak se bude líbit na výstavách, bohužel od chovatelky ještě nepřišel průkaz původu fyzicky,  je sice už na cestě, ale pro hlášení výstav je to pořád ještě pozdě, a tak čekáme a čekáme.

* Nu a jak Leon pokračil ve svých aktivitách? Jsou prázdniny a tak občas zajedeme na nějakou tu tréninkovou lekci noseworku s Liborem, leonek jezdí jako doprovod Šmouličky, přijedeme dřív a pejsani se proběhnou a s Leonem tak trénujeme přivolání, které má docela slušné, jen nesmí vidět pejska, to pokud nestačím zasáhnout včas, nevidí a neslyší užíká jen za svým psím kamarádem, očuchá jej a pak radostně běží ke mně . . . . . . a to je veliká chyba.

* Taky jsme byli na profi focení ve Slavkovně v zámeckých zahradách, a zadařilo se.  nějaká ta fotečka

* V neděli 8.8.2021 byl Leon se Šmouličkou na tréninku Hoopers, Šmoulička byla docela špatná, a tak trénoval Leon, a docela mu to šlo, Kačka dala pár videí na FB, Šmoulička si nakonec taky zaběhala, tak úkol zní : od září oba budou běhat Hooper,  Šmoulička se vrátí k tomu co umi, a Leonek začne pořádně trénovat. . . ale máme pouze video na FB

*  Nu a ve čtvrtek Šmoulinčina pravidelná vycházka  s Alánkem, a jedna fotečka, kdy se Ajovi zhroutil svět, protože já babička jsem chtěla, aby se nevezl na kočárku, nu a Alánek byl opačného názoru, tak se sedl a trucoval, kde se takový vzdor vzal v maličkém kloučkovi?