Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

Zářijová víkendovka a prodloužený víkend

 (1.11.2021) . . . . . . . . . . . . . . . už dlouho jsem nenapsala něco nového co stále děláme, čím se baví naší dva pejsani a že je toho hodně *
Šmoulička nejvíc trénuje nosewok, moc ji to stále baví , při práci se hodně zklidnila, ví přesně co hledá a jak na to. Tak jsme se přihlásily i na víkendovku s Ivetou, což bylo moc fajn, tentokrát jsem s Ivetou neměla žádný problém, prostě asi proto, že ji znám, a tím jsem asi zklidnila i Šmouličku.  První den trénovali v Březině u Tišnova v bývalé hospodě, patřily jsme do odpolední skupiny, a Šmoula dala s přehledem všechny vzorky, které byly na úrovni U-2. Druhý den jsme si zajeli na Mohelno k rybníku Kočičák či tak nějak, a tady opět Šmoulička hledala super a jako obvykle dala i vodu, i když počasí nebylo nic moc.
V týdnu jsme ve středu měli OB  trénink Leonem už 15.30 a Šmoulička v 17.10, máme to kousek a tak není problém je zajet vyměnit, protože cvičení v jedné skupince nedělá dobrotu, Šmoulička v klidu sleduje Leona, ale ten rozptyluje Šmouličku, a ta má pocit, že jej musí bránit, a tak to k ničemu nevede.  Ve čtvrtek jsme opět s Leonem spěchali na Hoopers do Rosic, je to sice kousek, ale ucpané Brno ve špičce, plná dálnice, zabere přes hodinu, když jindy to dáme do 20-ti minut. Leonka běhání okolo překážek baví, ví, co se po něm chce, jen je trošku pomalejší, ale on na to brzy příjde . . . . . .  nu a přešel opět pátek a my se vypravili na prodlouženou víkendovku na Hadinku k Ostravě, Poprve jsem cvičila tak, že jsem pejsky střídala ale to jen u Obedience, NW si jela Šmoulička po svém a celý,  tentokráte se jednalo o zakládání silic, což Šmoulu vůbec nerozhodilo a trenérka byla moc spokojená.  I Leon, byl moc sikovný, jen má obrovský problém s mokrou trávou, sednout si na ni či lehnout, no to přeci není vůbec možné . . . . . . .Poslední den byly neofiko zkoušky, oč cvičila Šmoulička  den před tím perfektněji,o to v den zkoušek to bylo horší, byla naprosto mimo, a tak jsme to jen tak pocvičily,  . . . .všichni si mysleli, že je unavená . .  nebyla, jak jsem zjistila o den později v Brně, má zdravotní problém,  hlavně, že to není nic až tak vážného a brzy bude zase v pořádku... . . . Nu a Leonek už včera zase "řádil " okolo překážek na cvičáku v Rosicích  . . . . . . . .