Vítám Vás na stránkách chovatelské stanice Nort Brun.

Jméno stanice jsme získali díky našim čivavám, které velmi často vítězily ve výstavních kruzích.

Nyní máme už jen malou smečku –
mexického naháče standard  a  peruánského naháče velkého

Naše výlety a sporty

(13.4.2024) . . . . . čas velikonocní utekl jako voda, a my pořád něco děláme, tak a padlo rozhodnutí - Leonek, protože je rozvážnější a klidnější, se bude i nadále věnovat noseworku,  pomalu ale jistě tomuto sportu přichází na chuť a taky občas obštastní děti ve škole a taky babičky v domově seniorů.
Nu a Enzík protože je rychlejší, bude i nadále běhat Hoopers, kde se nám nebo spíš Enzíkovi stala opravdu hrozná věc. . . . . . byl přivázán jako obvykle za lavičku,  kdyby  náhodou dostal nápad  jít za některou fenečkou. Nevím, co se stalo, snad  se Enzo lekl , nic méně lavička se převrátila a Enzo se polekal a lavičku tahl za sebou po cvičáku, přidával na rychlosti, byl k nechycení a nakonec jej  nebo spíš lavičku chytila Dorka naše trenérka, což bylo štěstí pro všechny, protože lavička začala být v tahu Enza velice nebezpečná, na štěstí si Enzo neodnesl žádný psychický šrám, ještě v tu cvičební hodinu se vrátil na místo k lavičce . . . ale následně v další hodině jsme zjistili, že jeho šrám se obrátil proti cvičitelce Dorce, která jej vlastně zachránila. . . . . . . . tak snad se i z tohoto rychle dostane . . . . Nu a taky zkusíme Rally obedience, protože základní poslušnost je pro Enzíka to pravé, nic méně si kloučci užívají úžasné počasí na super dlouhých vycházkách.

A co nás čeká v blízké budoucnosti? taky nějaká ta výstava, ale to až pak.  Te´d ještě nějaká ta fotečka a jedna právě "běhající" lavička a ta druhá na vycházce